Destilátor esenciálnych olejov 275L

Destilátor esenciálnych olejov 275L

Destilátor pre výrobu éterických olejovMedená nádoba na destiláciu esenciálnych olejov. Zariadenie sa skladá z 255 litrovej vodnej nádrže, nádoby s objemom 275 litrov, do ktorej sa majú umiestniť bylinky na destilačný proces, spojovacieho potrubia a chladiča prietokového potrubia PH30L.

4455 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Destilátor pre výrobu éterických olejov
Medená nádoba na destiláciu esenciálnych olejov. Zariadenie sa skladá z 255 litrovej vodnej nádrže, nádoby s objemom 275 litrov, do ktorej sa majú umiestniť bylinky na destilačný proces, spojovacieho potrubia a chladiča prietokového potrubia PH30L.
Kotly sú vyrobené z medenej CU DHP 99,96% a chladič je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele AISI 304 a obsahuje 4 zvislé rúrky s dĺžkou fi10mm, 1000mm.
Dno nádoby s objemom 275 litrov, v ktorej majú byť rastliny umiestnené, je perforované a otvory s priemerom fi6 mm pokrývajú celý povrch dna. Dôvodom perforácie je, že vodná para môže voľne prechádzať cez hornú časť nádoby, konkrétne cez bylinky.
Nádoba sa musí ešte ohrievať drevom alebo plynom pomocou plynového horáka.
Spodná nádoba 255L je naplnená vodou do 50% svojho objemu (125L), takže medzi vodou a horným hrncom je ešte minimálne 1500 mm priestoru, kde sa má para vytvárať a je schopná stúpať nahor. do hrnca stále tam, kde sú bylinky.
Jedno 125L naplnenie nádoby  s vodou je postačujúce pre jeden destilačný proces a pre každý nasledujúci proces sa má doplniť  voda. 275L hrniec je ešte treba naplniť bylinkami, tým, že sa stlačí do vnútra , tak že viac sa už nezmestí.
Ak sa naplní až do maxima, v hrnci 275L sa ešte uloží približne 130 kg suchej levandule (tieto informácie sa môžu líšiť v závislosti od vybraných bylín).
30L chladič má cca. Spotreba 100 l / h.
Destilačný proces trvá 2,5 až 3 hodiny v závislosti od naplnenia nádoby a množstva vyprodukovaných pár, ktoré sa zvyšuje intenzívnym zahrievaním.
Vyprázdňovanie byliniek z hrnca sa stále vykonáva pomocou dvoch rukovätí, ktoré slúžia na zdvihnutie hrnca a prevrátením na vyprázdnenie byliniek na miesto, ktoré je na to určené. Použitie ochranných rukavíc a pracovných odevov je povinné z dôvodu zvýšenej teploty a odparovania, ako aj vriacej bylinkovej hmoty. Čistenie sa vykonáva spôsobom popísaným v návode na použitie dodanom s nádobou.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Anketa

Ste za umožnenie pálenia alkoholu z ovocia pre vlastnú spotrebu novým zákonom?

no alt
no alt
no alt
no alt
no alt
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie